Moje kočičky – jak jsem je konečně potkala

Ráda bych se s Vámi podělila o mou lásku – kočičky. Celý můj dosavadní život jsem je milovala a celý svůj dosavadní život jsem je nemohla mít. Ať už byly důvody jakékoliv. Na podzim roku 2008 jsem si konečně pořídila svou první kočičku – Aidu – tak ji pojmenovala její první paní. Narodila se 6.06.2008. Byla to dáma se vším všudy – krásná, tříbarevná, tajemná, rozmarná, prostě osobnost. Mnohému mne naučila, neustále mi dávala lekce. Milovala jsem ji – byla první a byla na to patřičně hrdá.

​​

moje_kocicky01.jpg

Bydlím na venkově a tak si občas jezdím do kozí farmy pro čerstvé sýry či jiné výrobky. A tam jsem v listopadu 2008 potkala další kočičku. Byl to kocourek a byla to láska na první pohled. Jmenoval se Faris. Byl to výstavní kousek. Rozhodla jsem se, že založím chov těchto nádherných modrookých kočiček.

moje_kocicky03.jpg

Podařilo se mi zjistit, že se jedná o plemeno Něvská maškaráda.

 Mezitím se mi však ozvala paní Kubíková, která učí makrobiotiku a dala mi koťátko. Byla to opět kočičí holčička. Byla ohromně mazlivá a tak jí začala říkat Tulinka. Nechala jsem jí to jméno – Tula, Tulinka. Slyší na něj bezvadně. Poslouchá a následuje mě jako pejsek a nedokáže se nasytit mazlení. Narodila se 7.09.2008, dostala jsem ji v den zimního slunovratu a tak si teď teprve užívá přírody – honí mouchy, motýly apod. Udělala si místečko v malinách a na zavolání přiběhne.

moje_kocicky04.jpg

Sluší mi to?

 

Dne 13.06.2009 jsem získala kočičku až z dalekého Lotyšska. Po cestě byla dost vyčerpaná a byl to takový malý uzlíček. Ve třech měsících vážila jen 900 gramů. Jmenuje se Carevna Kateřina. Vážila jsem ji k jejím čtyřměsíčním narozeninám a moje i lékařská péče se projevila. Kočička nyní váží 1,700 kg, tedy přibrala během měsíce dvojnásobně.

Prvního července se Tulince narodila dvě mimíska. Jedno prvorozené zemřelo druhý den a o druhé se Tulinka perfektně stará. Je to holčička černě mourovaná. Ještě nemá jméno. Počkám, až se nějak projeví. Mimísko jsem ještě nefotila, maminka jej ještě úzkostlivě skrývá. Tak snad mi to brzy dovolí.

 

Bohužel se stalo, že díky nevhodnému zásahu veterináře přestala 20. den Tulinka kojit. Takže jsem malinkou Korunku, tak jsem jí začala říkat, protože má na hlavičce takovou korunku světlých chloupků, vypiplávala stříkačkou, ještě neuměla papat. Ale podařilo se. Je z ní krásné koťátko. Katuška si s ní ráda hraje, takže není sama. Občas jí vezme i maminka Tula na milost a pořádně ji olíže a zahřeje.

To je hezké u maminky...

Tady se mi moc líbí!

 

Tak už jsem u nové paničky a věřím, že se mi u ní bude líbit. Má srdíčko také plné lásky.

Moje nová kočička z Německa - Shaina, přijela i s nevlastní sestrou Tamirou 18.08.2009. Stále se adaptují, přesto se mi podařilo je už vyfotit. Shaina je trochu plachá a ještě se bojí lidiček.

Katu1_000.jpg